Násilie na bezbranných (skutočný prípad)

Autor: Ľubica Ďuržova | 18.6.2017 o 20:27 | (upravené 18.6.2017 o 20:32) Karma článku: 3,34 | Prečítané:  741x

 V nasledujúcom  článku opisujem špecifický prípad dlhotrvajúceho domáceho násilia a psychického týrania.  

Jedným z negatívnych fenoménov súčasnej doby je násilie v rôznych podobách. Veľa sa píše a hovorí o domácom násilí na ženách, ale chýbajú údaje o násilí, ktoré sa pácha na chorých, handicapovaných či senioroch. Tí sú spolu s deťmi najzraniteľnejšou skupinou.

Poznám jedného mladého muža, ktorý je na čiastočnom invalidnom dôchodku . Dôvodom je psychiatrická diagnóza, ktorá je následkom dlhodobého domáceho násilia- psychického týrania. Kvôli tejto diagnóze je považovaný nielen svojou rodinou, ale aj širším okolím za „blázna“. Je to však vyznávač zdravého životného štýlu, vášnivý záhradkár, rád spieva a príkladne  sa stará o svoju 95 ročnú babku.

Dlhú dobu je týraný otcom a niekedy aj matkou. Nastávajú medzi nimi časté konflikty – vyhrážky a nadávky, vyhadzovanie z domu. Častokrát je privolaná k situácii polícia alebo sanitka. Priebeh je taký, že rodičia ako prvé povedia: „Veď on je blázon.“ Polícia sa ako prvé pýta: „Vy sa liečite na psychiatrii?“. Keď sa to nakoniec prejednáva na priestupkovom oddelení, je mu doporučené, aby kontroloval svoje správanie a vyhýbal sa konfliktom.

Keďže nie je finančne nezávislý od svojich rodičov, je nútený bývať s nimi pod jednou strechou. Na tento dlhotrvajúci stav už rezignoval. Je predsa ľahké týrať „bláznov“, lebo im nikto neverí. Ako sa takíto ľudia majú brániť? Aký je to život?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nacionalistický kňaz pomáha šíriť propagandu ĽSNS. Z peňazí Kaliňákovho rezortu

Ján Košiar, ktorý otvorene podporuje kotlebovcov, píše pre časopis Zväzu protikomunistického odboja.

KOMENTÁRE

Rok po brexite: Británia predstiera nadšenie

Chudobnejší a nerovnejší Briti sa začínajú pýtať, či mal odchod z Únie zmysel.

KOMENTÁRE

Antifašisti ani antikomunisti to nepochopili

Neexistuje sloboda len pre jednu vybranú skupinu.


Už ste čítali?